Aloes w domu – Poznaj jego cudowne właściwości i dowiedz się przed jakimi zagrożeniami chroni Twoich bliskich

Aloes, czyli Aloe vera jest rośliną wieloletnią, kserofityczną i soczystą o barwie groszkowej. Głównie, rośnie w suchych regionach Afryki, Azji, Ameryki i Europy.

 

Roślina ma mięsiste i trójkątne liście z ząbkowanymi krawędziami, żółte rurkowate kwiaty i owoce, które zawierają liczne nasiona.

 

 

Zawiera również wiele drogocennych dla człowieka składników (75 potencjalnie aktywnych składników), tj: witaminy, enzymy, kwasy salicylowe, minerały, saponiny, cukry, ligninę i aminokwasy.

Ta niepozorna, zielona roślina o wydłużonych liściach to w rzeczywistości roślina, która mieszkańcom domu przekazuje niezwykłą energię i chroni przed nieszczęściami, urokami, zazdrosnymi ludźmi i chorobami.

 

Właściwości zdrowotne aloesu

Aloes to roślina, która uznawana jest za symbol oczyszczenia i uzdrowienia, dlatego też często sadzona jest w domu w którym przebywa ktoś przewlekle chory. Światło i ciepło zawarte w roślinie, wspomaga chorego zmagającego się z długotrwałą depresją i może sprawić, że choroba ustąpi.

Co najważniejsze, rozmiar aloesu hodowanego w domu nie ma żadnego znaczenia. Nawet mała, młoda roślina samą swoją obecnością potrafi zdziałać cuda.

 

Od bardzo dawna, aloes stosowany jest jako środek kojący, przyśpieszający gojenie się ran i łagodzący silny ból. Swego czasu, używany był również jako talizman zdrowotny i zawieszano go choremu na szyi.

Jeśli liście dorosłego aloesu, nagle zaczną wysychać, mimo systematycznego podlewania i jakiejkolwiek ingerencji przy zmianie otoczenia, zmiany ziemi, przesadzeniu – zwiastuje coś bardzo złego, co wydarzy się w domu.

 

 

Wiara i miłość

Aloes jest symbolem bogini Wenus, dlatego uważana jest za roślinę przynoszącą świeżość i piękno do związku oraz wzmacnia romantyczne relacje między ludźmi. Uważa się nawet, że młoda dziewczyna która chce przyciągnąć miłość do swego domu, powinna wykonać następujące działania, których sekwencja brzmi:

  • Zerwij 13 liści z silnej i dojrzałej rośliny aloesu.
  • Mentalnie poproś roślinę o przebaczenie.
  • Umieść liście w ciemnym, czystym miejscu na 12 dni.
  • 13 dnia weź liście aloesu i spal je.
  • Rozsyp popiół w pobliżu progu domu ukochanej osoby.

 

W niektórych krajach, aloes wręcza się nowożeńcom zamiast kwiatów, aby ci zasadzili go w wybranym przez siebie miejscu. Dopóki roślina rośnie, rozwija się i rozmnaża – małżeństwu nic nie zagraża.

 

 

Aloes, który kwitnie w domu

Niestety w domu, aloes bardzo rzadko kwitnie, dlatego uważa się, że wówczas w domu jest bardzo dobra energia, która pozwala na pełny rozwój nie tylko rośliny, ale również rozwój związku, rodziny, zawodowy lub duchowy.

Jeśli w Twoim domu aloes zakwitł, możesz w prosty sposób sprawdzić jak długo będzie trwała dobra passa w Twoim domu. Wystarczy, że policzysz płatki jednego kwiatka. Tyle ile ich jest, tyle lat pomyślności czeka na Ciebie.

 

Nie jest również bez znaczenia miejsce w którym aloes znalazł swoje miejsce. Jeśli doniczka stoi po stronie południowej, możesz spodziewać się w niedługim czasie poprawy w życiu osobistym lub romantycznych uniesień. Gdy aloes ma swoje miejsce po stronie wschodniej, zwiastuje normalizację relacji rodzinnych, zapobiega konfliktom i kłótniom oraz zapewnia stabilizację finansową.

 

W pomieszczeniu, w którym pracujesz natomiast – wspomoże oddychanie i sprawi, że łatwiej jest w nim pracować, skupić się, rozprężyć i zrelaksować.

 

Podziel się tym artykułem z rodziną i przyjaciółmi, a z nami swoimi wrażeniami!
error: Content is protected !!