Ta mikstura mi pomaga. Szybki sprawdzony przepis na nalewkę z imbiru na ból głowy oraz bóle stawów.

Nalewka z imbiru

Od bardzo dawna wiele osób używa nalewki jak lekarstwa na różnego rodzaju bóle. Przygotowanie jej wydaje się bardzo skomplikowane, a to nie jest prawdą. Jest to bardzo proste i każdy może przygotować taką nalewkę samodzielnie w domu.

Jednak aby leczyć się takim specyfikiem warto skonsultować się z lekarzem, czy na pewno możemy się leczyć w ten sposób. Medycyna chińska, tybetańska czy nawet hinduska od ponad 3 tysięcy lat korzystają w lecznictwie z korzenia imbiru. Roślina jest jedną z najstarszych, która jest wykorzystywana do leczenia.

Posiada mnóstwo właściwości zdrowotnych. Można go nawet używać do odchudzania, problemów trawiennych czy nawet przy braku apetytu. Jest naturalnym antybiotykiem, środkiem napotnym i nawet środkiem o charakterze wykrztuśnym.

Można ją także wykorzystać przy przeziębieniu i przy zaparciach. Działa również rozgrzewająco i łagodząco.

Jest lekiem uniwersalnym i każdy powinien mieć ją w domu na tzw. czarną godzinę”, kiedy dopadnie nas ból lub nawet zwykłe przeziębienie. Jak widać imbir ma bardzo wiele różnych zastosowań, o których nie każdy wiedział. Teraz można się dzielić tą wiedzą z innymi…

error: Content is protected !!