Super przepisy – Tanie koktajle oczyszczają wątrobę i spalają kilka kg miesięcznie, podczas snu.

Spalaj tłuszcz w czasie snu! Te niedrogie koktajle oczyszczają wątrobę i pomagają spalić nawet kilka kg miesięcznie

80% społeczeństwa nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczny jest tłuszcz wewnętrzny w jamie brzusznej (tzw. tłuszcze trzewny lub brzuszny). Tłuszcz brzuszny jest ukryty głęboko pod mięśniami brzucha. Gromadzi się w jamie brzusznej wokół narządów wewnętrznych i zakłóca ich pracę. Szczególne obciążenie stanowi dla wątroby.

Wątroba ma bardzo duży udział w spalaniu tłuszczu (niektórzy twierdzą, że pomaga go spalić najwięcej).

Dzieje się tak dlatego, że właśnie w wątrobie następuje przetworzenie nadmiaru tłuszczu w cholesterol, a potem w żółć, która przez jelita jest usuwana z organizmu. Gdy dostarczymy organizmowi zbyt dużo tłuszczu, jego nadmiar gromadzi się w komórkach wątroby i osadza na nich spowalniając procesy metaboliczne.

To skutkuje wzrostem wagi. W uszkodzonych komórkach wątroby wolniej zachodzą procesy metaboliczne.

Kiedy wątroba nie nadąża z metabolizowaniem składników odżywczych, te zamieniają się w tłuszcz. Prowadzi to do jeszcze większego uszkodzenia komórek wątroby, które zamiast niszczyć tłuszcz, gromadzą go w jamie brzusznej.

Ważne jest więc dbanie o wątrobę zawsze, a nie tylko wówczas, gdy pojawią się problemy. Nie musi to być restrykcyjna dieta.

By zapobiegać niszczeniu komórek wątroby wystarczą środki do jej oczyszczania. Mogą to być oczywiście leki kupione w aptece, ale naszym zdaniem lepsze będą naturalne środki. Są bowiem równie skuteczne, a często o wiele bezpieczniejsze niż leki.

Za chwilę dowiesz się, jak zrobić zdrowe, naturalne koktajle do detoksykacji wątroby.

Najpierw jednak dobra rada: wątroba najaktywniej pracuje w nocy, dlatego napoje warto pić przed snem – to zwiększy efekty! Ale… PAMIĘTAJ! Przed rozpoczęciem kuracji skonsultuj się z lekarzem, bo może się okazać, że niektóre jej elementy mogą być w Twoim przypadku niewskazane.

Napoje oczyszczające wątrobę

Z ostropestu plamistego

Ostropest plamisty jest rośliną niezbędną w oczyszczaniu wątroby. Dzięki substancjom zawartym w nasionach ma działanie hepatoprotekcyjne – wspomaga regenerację komórek wątroby i zapobiega ich ponownemu niszczeniu.

Do przygotowania napoju oczyszczającego na bazie ostropestu potrzebujemy tylko: 30 g mielonych nasion i wodę. Zalewamy proszek z nasion 0,5 l wody i gotujemy na małym ogniu do czasu, aż objętość zmniejszy się o połowę. Rozcieńczamy 2 łyżki mieszanki w 200ml ciepłej wody i napój jest gotowy. Najlepiej pić go przed snem.

Z owsa

Rano zalej 1 łyżkę owsa 200ml wrzącej wody. Wieczorem odcedź napar, dodaj 1 łyżeczkę cynamonu i 1/3 łyżeczki kurkumy. Podziel na pół: jedną dawkę wypij 30 minut przed obiadem, drugą 30 minut przed snem.

Z imbiru

Wystarczy do szklanki ciepłej wody dodać 1/3 łyżeczki startego korzenia imbiru, 1 łyżeczkę soku z cytryny i 1 łyżeczkę miodu. Parzyć przez 15 minut. Najlepiej pić godzinę przed snem.

UWAGA! Napoju nie mogą pić osoby z nadciśnieniem.

Z buraków

4 obrane i pokrojone w dużą kostkę buraki zalej 2 l zimnej wody. Gotuj do 3krotnego zmniejszenia objętości. Wypij ¾ szklanki przed snem.

Z mieszanki ziół

Jednakową ilość (np. 1 łyżeczkę): rumianku, dziurawca, pąków brzozy i kwiatu nieśmiertelnika zalej 0,5l wody i przechowuj w termosie przez cały dzień. Wypij szklankę napoju przed snem.

Wypróbuj nasze przepisy na oczyszczenie wątroby i podziel się nimi ze znajomymi!

error: Content is protected !!