Uzdrowią Twój organizm: Liście laurowe. Okazuje się że mają zastosowanie na wiele chorób

Liście laurowe są nie tylko popularną w kuchni przyprawą, w medycynie ludowej przypisuje się im wiele właściwości leczniczych. Na co pomagają?

Trawienie

Liście laurowe usuwają toksyny z naszych organizmów, pełnią wspomagającą rolę w procesie wytwarzania się w naszych organizmach soków trawiennych, pomagają też pozbyć się wzdęć i mogą przyspieszać trawienie. Jeśli więc masz kłopoty trawienne może warto przyjrzeć się liściom laurowym? Picie naparu z liści z pewnością nikomu nie zaszkodzi.

Gardło

Liście laurowe dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwzapalnym świetnie sprawdzą się także podczas przeziębienia. Oczyszczają drogi oddechowe z zalegającej w nich wydzieliny i łagodzą też uporczywy kaszel.

Cukrzyca

Składniki zawarte w liściach laurowych mają właściwości wspomagające produkcję insuliny, jeśli, więc ten problem Cię dotyczy i masz zbyt wysoki poziom cukru we krwi, pij dwa razy dziennie zmielone liście laurowe zawieszone w wodzie.

Ból

Liście laurowe posiadają właściwości przeciwzapalne, dzięki temu wmasowując je w kości, mięśnie czy np. skronie mogą pomóc wyeliminować ból. Jeśli, więc cierpisz na artretyzm, bóle stawów lub mięśni, a może masz silne migreny, warto spróbować tej naturalnej metody eliminacji bólu.

Rany

Liście laurowe posiadają też właściwości antybakteryjne, dzięki którym rany znacznie szybciej się goją, dzięki swym właściwością mogą być także pomocne w przypadku regeneracji blizn.

Rak

Liście laurowe posiadają właściwości, które mogą okazać się pomocne w likwidacji komórek nowotworowych, aktywność ta jest największa w przypadku raka piersi.

Serce

Liście laurowe posiadają kwas kawowy oraz rutynę – te składniki wspomagają proces regeneracji ścian serca i zmniejszają ilość groźnego cholesterolu. Jeśli, więc chcesz zadbać o swoje serce, bądź borykasz się z problemem podwyższonego cholesterolu spróbuj włączyć liście laurowe do swojej diety.

Włosy

Osoby borykające się z uporczywym łupieżem, bądź świądem skóry głowy powinny używać płukanki przygotowanej z liści laurowych.

Jak przygotować taką płukankę? Wystarczy zagotować wodę z kilkoma liśćmi laurowymi, tak przygotowaną płukaną polej włosy po ich myciu.

error: Content is protected !!