Magiczny remedium na problemy z zapaleniem oskrzeli, płuc i kaszlem: W okresie wiosennym dostępny za darmo i skuteczny przez cały rok.

Gdy dopadnie nas choroba, często nasze normalne funkcjonowanie jest utrudnione, a stos gromadzących się obowiązków nieustannie rośnie. Medykamenty dostępne w aptekach mogą być kosztowne i często nie dostarczają oczekiwanych efektów.

Jednak istnieją naturalne rozwiązania, które nie wymagają wydatków, ponieważ prawdopodobnie już posiadasz większość składników potrzebnych do przygotowania tego specyfiku w swojej kuchni! Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie lekarstwu, które skutecznie poradzi sobie nawet z zapaleniem oskrzeli i płuc!

Lek ten pomoże także w przypadku astmy, uporczywego kaszlu, bólach gardła, stanach zapalnych, a nawet problemach z układem pokarmowym. Syrop ten poprawi ogólną sprawność układu immunologicznego, ponieważ jest bogaty w witaminy i składniki odżywcze.

Składniki niezbędne do przygotowania tego leczniczego syropu:
  • kwiat mniszka lekarskiego (zbierany w czystym miejscu, z daleka od dróg, pyłu i sadzy, które mogą zniszczyć jego właściwości),
  • 1,5 kg cukru pudru, cukru trzcinowego lub miodu agatowego (miód w tym przypadku będzie najlepszym wyborem, ponieważ sam posiada właściwości lecznicze),
  • liście cynamonu.

 

Sposób przygotowania:

Idealnym momentem do zebrania mniszka lekarskiego jest czas deszczu, ponieważ nie wymaga to mycia kwiatów, a mniszek zachowuje najwięcej swoich właściwości, kiedy jest świeżo zebrany i niewypłukany. Mniszka lekarskiego mieszamy z liśćmi cynamonu, a następnie przygotowujemy mały lub większy kubek, szklankę lub pojemnik.

W nim będziemy na przemian układać kwiaty mniszka zmieszane z cynamonem i miód agatowy. Powtarzamy ten proces, aż pojemnik się wypełni. Ostatnią warstwą musi być miód! Na szczycie pojemnika umieszczamy celofan zabezpieczony gumką, na przykład zaciskiem.

Przebijamy celofan w kilku miejscach i odkładamy naczynie w miejsce nasłonecznione, gdzie pozostawiamy je na 2-3 tygodnie, aby specyfik naturalnie sfermentował. Miód powoli zamieni się w syrop, który opadnie na dno naczynia, a zioła pływają na wierzchu. Ważne jest, aby co 2 do 3 razy dziennie wciskać je z powrotem do wnętrza naczynia. W przeciwnym razie mogą zacząć pleśnieć, co uniemożliwi wykorzystanie ich właściwości leczniczych.

Po upływie kilku tygodni syrop należy odcisnąć, powoli i delikatnie, ale jednocześnie dokładnie, aby nie stracić nawet kropli tego cennego syropu. Przelany syrop przechowujemy w słoiczkach. Przechowuj go w lodówce, ponieważ w ten sposób jego przydatność do spożycia wyniesie od pół roku do roku!

Sposób podania: Osoby dorosłe powinny przyjmować 1 łyżeczkę trzy razy dziennie, natomiast dla dzieci zalecane jest podanie połowy łyżeczki również trzy razy na dobę.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!