Proste wykonanie, super smak – Kawowy krem Mascarpone w 5 minut.

Kawowy krem mascarpone można szybko przygotować jako dodatek do ciast, tortów itp. Jego wykonanie zajmie wyłącznie chwilę.

Składniki:

  • 250 g serka mascarpone,
  • 250 ml bitej śmietany,
  • 100 g sproszkowanego cukru,
  • 2 łyzki wody,
  • 4 łyżeczki rozpuszczalnej kawy.

Sposób przygotowania:

Kawę należy dodać do ciepłej wody, a następnie jeszcze śmietanę oraz serek i wszystko razem dokładnie wymieszać, aż do całkowitego połączenia się składników oraz pozbycia się jakichkolwiek grudek. Potem dodać cukier i mieszać do momentu, kiedy rozpuści się on.

Przygotowana masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietanki. Krem będzie nieco ciepły ze względu na zastosowaną ciepłą wodę. Należy zatem odstawić go do ostygnięcia.

Ta wersja jest przeznaczona dla dorosłych deserków, jednakże jeśli chce się przygotować taki krem dla dzieci, wystarczy użyć bezkofeinowej kawy. Idealnym zamiennikiem kawy sprawdzi się również kakao o wysokiej jakości. Poza tym nic w wykonaniu nie zmienia się, wszystko jest tak samo.

Takim kremem mascarpone można przełożyć podłużne biszkopty, biszkopt na ciasto lub tort. Świetnym pomysłem na jego zastosowanie będzie także wykonanie deserków w pucharku z kremem. Zastosowanie jest różnorodne.

error: Content is protected !!