Pozbądź się tej dolegliwości dzięki tym sposobom – Nie jesteś gruba, to Twój żołądek jest nadęty.

Zmagasz się z problemem rozdętego żołądka, przez co wydaje ci się, że twój brzuch jest większy niż powinien? Przedstawiamy 5 sposobów na pozbycie się tej uciążliwej dolegliwości!

Wzdęcia powodują dyskomfort. Obniżone samopoczucie i gorszy wyląd to nic przyjemnego. Dla większości osób duży brzuch zawsze jest spowodowany nadmiarem tkanki tłuszczowej. A przecież przyczyn takiego stanu może być wiele!

Typowym przykładem są osoby o szczupłej i drobnej budowie ciała, które pomimo tego mają „brzuch jak balon.” Co jest tego przyczyną?

Najprawdopodobniej przyczyną jest nadmiernie rozdęty żołądek. Jak z tym walczyć?

Spróbuj pić więcej wody. Jedną z przyczyn może być picie zbyt małej ilości wody. Odwodnienie jest powodem wielu dolegliwości. Jeżeli połączymy je z piciem dużej ilości kawy lub alkoholu prawie na pewno pojawią się wzdęcia. Pij 6-8 szklanek wody dziennie, a wzdęty brzuch przestanie być problemem!

Zaparcia

Inną przyczyną mogą być zaparcia. Jeżeli zmagasz się z tego typu problemami, zacznij spożywać więcej błonnika. Włącz do swojej diety chleb pełnoziarnisty, surowe warzywa i owoce. Pomocne mogą być również otręby. Istnieje również możliwość suplementowania błonnika.

Nadmiar stresu

Zaskoczony? Przewlekły stres potrafi siać w organizmie prawdziwe spustoszenie. Jeżeli masz w życiu stresujący czas, twój układ trawienny może mieć problemy z poprawnym funkcjonowaniem.

Zbyt szybkie spożywanie pokarmów

Niedokładne gryzienie i szybkie łykanie jedzenia, może mieć negatywny wpływ na proces trawienia. Jeżeli za szybko pochłaniasz jedzenie, nie będziesz w stanie dokładnie go pogryźć. Niedokładnie rozdrobniony pokarm może stać się przyczyną problemów żołądkowych.

Węglowodany – unikaj ich nadmiaru

Duża ilość węglowodanów w diecie może mieć bardzo negatywny wpływ na stan twojego żołądka. Ograniczenie ilości węglowodanów prostych, może znacząco zmniejszyć problemy związane ze wzdęciami.

Zastosuj powyższe rady i zobacz, jak szybko pojawią się pozytywne efekty, objawiające się poprawą formy twojego brzucha.

error: Content is protected !!