Będziesz zdumiona skutecznością. Dodaj ocet do prania a zobaczysz co się wydarzy.

Wiele osób wydaje krocie na środki piorące. Mimo przeznaczonych na ten cel pieniędzy nie są one zadowolone z efektów prania.

Tymczasem istnieje produkt, który niemal każdy posiada w swojej kuchni. Mowa tu o occie, który potrafi zdziałać cuda. Niweluje przykre zapachy, usuwa uporczywe zabrudzenia, zmiękcza materiał, pomaga w pozbyciu się kamienia a do tego jest naturalny.

Usuwanie uporczywych zabrudzeń

Często zdarzają się plamy, których geneza powstania jest nieznana. Używając octu nie należy się tym martwić, ponieważ radzi on sobie z większością zabrudzeń.

Wystarczy potraktować plamę octem białym destylowanym i odczekać kwadrans. Jeśli zabrudzenie jest delikatne można wymoczyć je w mieszance ciepłej wody z octem w stosunku 2:1.

Działanie wybielające

Ocet świetnie sprawdza się podczas prania białych tkanin. Sprawia on, że ich biel jest wręcz zniewalająca. ego specyfiku. Aby się o tym przekonać wystarczy dodać do prania półtorej szklanki. Pomaga także usuwać nieestetyczne plamy, na przykład z potu.

Aby się ich pozbyć należy wymoczyć brudne ubranie w mieszaninie octu i gorącej wody w stosunku 4:1. Kolejnym krokiem jest umycie ciucha zimną wodą i już po plamie.

Działanie zmiękczające

Ocet jest wspaniałym środkiem zmiękczającym, ponieważ rozkłada resztki detergentów użytych w procesie prania. Aby przekonać się o jego właściwościach trzeba dodać szklankę octu do dozownika na płyn do płukania. Ten sposób przynosi bardzo dobre efekty w przypadku ręczników, które na dłużej pozostają miękkie i świeże.

Pomoc w pozbyciu nieprzyjemnych woni

Istnieją takie zapachy, które niezwykle drażnią ludzki nos. Przykładem jest zapach potu, który można zaobserwować głównie na odzieży sportowej.

Można go skutecznie zwalczyć przy pomocy octu. Wystarczy dolać szklankę do prania a ubrania nie dość, że pozbędą się przykrej woni to stracą również niechciane bakterie.

Pomoc w zachowaniu kolorów

Największą zmorą podczas częstego prania ubrań ( i nie tylko) jest utrata koloru. Z każdym praniem barwy staję się mniej intensywne aż w końcu przestają dobrze wyglądać. Aby uniknąć takiego stanu rzeczy można dodając do prania szklankę octu. Nie tylko ochroni on rzeczy przed zachowaniem koloru ale również przed zafarbowaniem.

Wyjęte z pralki ubrania będą zachwycać intensywną barwą, miękkością oraz świeżością.

error: Content is protected !!