Będziesz zdumiona efektem – Wetrzyj 5 kropli na twarz, aby usunąć zmarszczki i plamy w ciągu 15 dni.

Pielęgnacja twarzy to temat popularny oraz lubiany w kobiecym świecie.

Przez stosowanie kosmetyków nie tylko same zdobywamy wiedzę na temat składników oraz ich właściwości, ale także zapewniamy sobie młodziej wyglądającą skórę na dłuższy czas.

Olejek jojoba wpływa pozytywnie na skórę ze względu na wysoką zawartość kolagenu.

Substancja ta jest naturalnie wytwarzana  jednak jego produkcja z wiekiem maleje, co skutkuje znaczną utratą elastyczności skóry.

Znajdziemy tutaj również witaminę E, która jest antyoksydantem co oznacza, że eliminuje wolne rodniki. Olej nadaje się do użytkowania przez osoby z każdym typem cery.

Olej rycynowy to z kolei alternatywa dla kremu pod oczy.

Można z powodzeniem używać go na cienką skórę pod oczami. Po aplikacji bardzo szybko wysycha. Jest on bogaty w kilka kwasów takich jak oleinowy, rycynowy czy linolowy.

Można również stosować go do zachowania bądź przywrócenia równomiernego kolorytu skóry. Ma właściwości antyseptyczne.

Olej migdałowy jak również orzechy, z którego pochodzi jest bogaty w masę białka oraz tłuszczów.

Przez swój skład ma właściwości odżywiające dla skóry co w efektach przekłada się na zdrowy oraz witalny wygląd twarzy.

Zawiera witaminę A, która zapobiega występowaniu zmarszczek, D, która wspomaga odbudowę skóry oraz C odpowiadającą za naturalny blask skóry jak i jędrność.

Oliwa z oliwek jak wiadomo nie przydaje się tylko do gotowania.

Jest bogata w witaminy A,D,K, a także E, która zwana jest witaminą młodości. Co więcej zawiera drogocenny retinol, który wykazuje działanie regenerujące. Można go stosować w połączeniu z kremem, co wzmocni efekt nawilżenia oraz odżywienia.

Olej rokitnikowy zapewnia odmładzający rezultat przez obecność flawonoidów, które działają przeciwutleniająco.

Jego regularne stosowanie może wyrównać kolor skóry, a dodatkowo łagodzi on wszelkie podrażnienia. Takie właściwości zapewnia mu obecność m.in. kwasu palmitynowego, fosfolipidów oraz steroli.

Olej lniany podobnie jak oliwa może być spożywany.

Jednak zastosowany na skórę również przynosi wymierne korzyści. Jego podstawową zaletą jest obecność białka, ale słynie również z eliminowania wolnych rodników.

Po długotrwałym użytkowaniu można zauważyć efekt jędrniejszej, gładszej uniesionej skóry. Nadaje się również do walki z kurzymi łapkami.

Olej kokosowy mimo, że nie cieszy się znaczną popularnością, to jego działanie jest zachwycające.

Przez zawartość kwasu mirystynowego oraz laurynowego działa bezpośrednio na zmarszczki niwelując je. Dodatkowo, może on służyć jako filtr przeciwsłoneczny na skórę.

Osoby z drobnymi problemami na twarzy również mogą go stosować np. na zaskórniki. Olej przywraca skórze młodość oraz wspomaga proces jej odnowy na poziomie komórkowym.

error: Content is protected !!