Dlaczego należy pić wodę zaraz po przebudzeniu – Kilka istotnych faktów.

Odpowiednie nawodnienie to rzecz, o której każdy wie jednak niewielu naprawdę monitoruje ilość przyjmowanych dziennie przez siebie płynów.

To ile litrów wody dziennie powinniśmy wypić zależy od masy ciała. Jednak niezależnie od ilości jaka jest nam indywidualnie zalecana warto wprowadzić nawyk picia szklanki wody tuż po przebudzeniu.

Szklanka wody na dobry początek dnia

Picie wody zaraz po przebudzeniu to nawyk, który jest praktykowany w Japonii. Naród ten ten jest znany ze swojej żywotności, dobrego zdrowia oraz smukłej sylwetki. Czy jest to możliwe, że właśnie szklanka wody o poranku tak fantastycznie wpływa na Japończyków?

Istnieją pewne zalecenia odnoście częstotliwości picia wody w ciągu dnia.

Zaraz po przebudzeniu dobrze jest wypić 4 porcje po 160ml każda. Następnie należy odczekać 40 bądź 45 minut do pierwszego posiłku. Od momentu zjedzenia śniadania należy odczekać całe 2 godziny by móc sięgnąć po następną przekąskę. Zasada dwóch godzin przerwy po posiłku obowiązuje również po obiedzie czy kolacji.

Osoby, które są przyzwyczajone pić bardzo mało dobrze, by zwiększyły swoje spożycie wody do 4 szklanek dziennie na dobry początek. Następnie warto stopniowo zwiększać ilość szklanek wody, które będziemy pić.

Woda może działać nawet jak lek w przypadłościach takich, jak zaparcia, cukrzyca, nadciśnienie, a nawet gruźlica.

Na faktyczne efekty zdrowotne będzie trzeba chwilę poczekać, ale będzie warto. Dodatkowo, zwiększona ilość przyjmowanych płynów ma pozytywny wpływ w przypadku kobiet na bóle miesiączkowe, a także głowy. Co więcej, woda pomaga również z otyłością, układem moczowym, artretyzmem, a nawet astmą.

error: Content is protected !!