Instrukcja krok po kroku. Jak wyhodować w domu własne róże. Nie sądziłam, że to takie proste w wykonaniu.

Skuteczny sposób na ukorzenienie róży z łodygi

Bukiety kwiatowe stanowią piękne, lecz nietrwałe ozdoby mieszkania. Jednak istnieją sprawdzone zabiegi, które w prosty sposób pozwalają przedłużyć ich trwałość i znacznie dłużej cieszyć się ich pięknem.

Jednymi z kluczowych elementów są prawidłowo i terminowo przeprowadzone ukorzenienia roślin. Dzięki temu Twoje kwiaty będą wzbudzać zachwyt wśród domowników i osób odwiedzających Twój dom. Wyhodowanie kwiatu róży z łodygi jest niezwykle proste i tanie.

Zaopatrz się w podstawowe składniki i przystąp do działania. Z pewnością włożony w przygotowania trud wynagrodzą Ci pięknie rozwijające się pąki róż. Pamiętaj, aby róża nie była przekwitnięta.

Następnie przygotuj niezbędne składniki:

  • 1 łyżeczka popiołu drzewnego
  • 2 łyżeczki soku z aloesu
  • 1 łyżeczka miodu
  • ziemia do kwiatów z dodatkiem próchnicy
  • 120 ml stałej wody
  • łodygi róż

Przygotowanie:

W pierwszej kolejności przygotuj sadzonki. W tym celu zetnij kwiat pod kątem prostym, zostawiając jedynie górną część łodygi.

Następnie przystąp do połączenia miodu, aloesu i popiołu drzewnego. Przygotowaną mieszaninę zalej 120 ml wody. Potem zanurz sadzonki w roztworze na pół doby.

W im lepszym stanie są sadzonki tym krócej wyniesie ich regeneracja. W następnej kolejności wyjmij sadzonki z preparatu i umieść w ziemi wzbogaconej w składniki odżywcze, które poprawiają strukturę gleby.

Bardzo ważne jest, aby przykrywać sadzonki, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia. Warto w tym celu posłużyć się powszechnie dostępną torbą foliową lub plastikową butelką.

Później postaw doniczki w ciepłym miejscu z dostępem do słońca. Jeśli ziemia jest zbyt sucha należy pamiętać o jej zwilżeniu.

Prawidłowo ukorzeniona róża zacznie kwitnąć po około 40-45 dniach. Jeśli zauważymy, że róża puściła pąki na pędach oznacza to, że już się zakorzeniła. Dobrze ukorzenioną różę można śmiało postawić na parapecie albo posadzić w ogrodzie.

Nawożenie gleby jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego postaraj się robić to regularnie, aby móc cieszyć się pięknymi różami.

error: Content is protected !!