Te ćwiczenia sprawią, że ból pleców zniknie na zawsze. Instrukcje.

Co drugi Polak cierpi na ból pleców. Aby pozbyć się tej przykrej dolegliwości, najpierw trzeba poznać jej przyczynę. 85% przypadków przewlekłego bólu kręgosłupa związanych jest ze stresem.

 

 

Źródłem napięcia jest okolica krzyżowa. Poniższe ćwiczenia praktykowane również w jodze zredukują powstałe przeciążenia i ułatwią Ci codzienne funkcjonowanie. Wykonuj je na miękkim podłożu – dywanie lub karimacie.

Ćwiczenie nr 1

 

 

Połóż się na plecach, ugnij kolana, stopy przybliż do pośladków. Ręce rozłóż na boki. Na wydechu wykonaj tzw. twist, oba kolana skieruj w prawą stronę, nie odrywając łopatek od podłogi. Głowę skieruj w przeciwną stronę. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, a następnie przełóż kolana na drugą stronę. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

Ćwiczenie nr 2

 

 

Jest ono bardzo podobne do poprzedniego z tą różnicą, że skręcając się w lewą stronę, prawą stopę kładziesz na lewym kolanie. Głowa oczywiście w stronę przeciwną, a ręce wyprostowane. Zrób 10 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie nr 3

 

 

Zachowaj pozycję wyjściową z ćwiczenia nr 1 i 2. Tym razem jednak wyprostuj nogi i przechyl je w lewą stronę. Piętę prawej stopy połóż na palcach lewej nogi. Wykonaj 10 powtórzeń, a następnie powtórz wszystko na drugą stronę.

Ćwiczenie nr 4

 

 

Pozostań na plecach, wyprostuj nogi, ręce ułóż wzdłuż ciała. Zegnij kolana i przyciągnij je rękami do klatki piersiowej. Następnie wyprostuj nogi i połóż je na podłodze. Całą kombinację wykonaj przynajmniej 10 razy.

Powyższy zestaw ćwiczeń nie jest skomplikowany, zajmuje niewiele czasu i przynosi ulgę dla ciała. Wystarczy kilkanaście minut dziennie i poczujesz ogromną różnicę. Życzymy zdrówka!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!