Jest tylko jeden szczegół – Ta roślinka przyciąga pieniądze jak magnes.

Wielu z nas wierzy, że pewne rośliny mogą leczyć choroby, oczyszczać atmosferę w domu lub zapewniać przypływ gotówki.

Jednym z takich kwiatów jest grubosz, zwany potocznie drzewkiem szczęścia. Często decydujemy się na takie rośliny w domu, ponieważ nie tylko ładnie wyglądają, ale być może faktycznie działają na nas i nasze otoczenie w pozytywny sposób.

 

Grubosz w wielu kulturach uważany jest za symbol fortuny, pomyślności oraz szczęścia. Jest to fajna propozycja dla prezent na przykład dla nowożeńców, którzy wprowadzają się do nowego, wspólnego mieszkania.

Osoby, które rozpoczynają nową pracę lub otwierają własny biznes również z pewnością ucieszyłyby się z rośliny o takiej symbolice.

Grubosz jest bardzo ładną rośliną o bardzo zielonych, wręcz soczystych liściach. Kształt liści przypomina monety i to właśnie jeden z powodów, z których drzewko uważane jest za symbol szczęścia oaz bogactwa.

 

Jeżeli będziemy kierować się zasadami Feng Shui, to zgodnie z nimi powinniśmy postawić drzewko szczęścia w południowo – wschodniej części naszego mieszkania. Takie rozwiązanie z pewnością pozytywnie wpłynie na panującą w domu atmosferę.

Grubosz jest rośliną, która nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji – wystarczy regularnie go podlewać i od czasu do czasu popryskać liście. Nawet osoby, które nie miały większej styczności z domowymi roślinami, z pewnością łatwo poradzą sobie z opieką nad drzewkiem szczęścia.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!