Takie są fakty. Ja już go nie piję – Lekarze i dietetycy ostrzegają przed piciem tego napoju.

O tym, że słodkie napoje gazowane są niezdrowe chyba obecnie wiedzą już wszyscy. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani informacjami o tym jak duże szkody wyrządza w naszym organizmie choćby popularna cola.

Ale mimo to napój ten wciąż posiada rzesze fanów, których nie interesują zgubne skutki, jakie picie coli wywiera na ich zdrowie. I to nawet jeśli spożywamy go tylko od czasu do czasu. Teraz posiadamy jednak ostateczny dowód na to, że cola jest prawdziwą trucizną!

Skąd to wiemy? Znany naukowiec, dr West Conner przeprowadził badania, po których wszystko jest już jasne.

 

Ale zacznijmy od początku. Wypijając butelkę tego znanego napoju nasz organizm w jedną momencie otrzymuje 10 łyżek cukru!

Czyli dokładnie tyle, ile wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie na cukier. Co dzieje się dalej?

Przez pierwsze 10 minut intensywnie działa kwas fosforowy, to dzięki niemu nie wymiotujemy od dużej ilości słodyczy. 20 minut później nasza wątroba otrzymuje pierwsze ciosy – uwalnia się insulina, poziom cukru strzela wysoko w górę

Nadmiar cukru, który znalazł się w naszym organizmie zaczyna zamieniać się w tłuszcz. 40 minut później możemy poczuć przyspieszone bicie serca – to nasz mózg właśnie zaczyna reagować na kofeinę.

Ciśnienie krwi rośnie, wątroba pracuje jak oszalała, a przez to poziom cukru gwałtownie spada i po chwilowym przypływie energii dopada nas senność i zmęczenie

Godzinę później nasz metabolizm próbuje przyspieszyć, ale nie ma łatwego zadania. Wtedy kwas fosforowy łączy się z wapniem, cynkiem i magnezem.

Nie przynosi to zbyt dużego pożytku dla naszego organizmu – kofeina wypłukuje magnez i wapń!

 

Następnie w wyniku spożycia dużej dawki kofeiny, pojawia się nagła biegunka. Oddajemy więc płyny razem ze składnikami odżywczymi, czym jeszcze bardziej się osłabiamy

Na koniec najgorsze – dotyka nas stan bliźniaczy do hipoglikemii. Jesteśmy senni i wykończeni, a jednocześnie zdenerwowani – to znak że poziom glukozy intensywnie spadł.

Czy warto się tak męczyć dla tej niewielkiej przyjemności, jaką jest wypicie coli?

Zanim po nią sięgniemy następnym razem warto przypomnieć sobie ten artykuł i wszystkie męczarnie, przez jakie przechodzi wtedy nasz organizm. Nawet jeśli teraz czujemy się dobrze, nie oznacza to że w przyszłości

Nie dopadnie nas choćby cukrzyca, w dzisiejszych czasach bardzo popularna choroba. To, jak wiele osób na nią obecnie choruje jest zasługą m.in. napoi tego typu.

Może więc lepiej zrezygnować z nich na rzecz wody? Nasze zdrowie nam za to podziękuje.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!