W zimowe miesiące warto umieścić liść laurowy na kaloryferze: Rezultat jaki uzyskamy w trakcie sezonu grzewczym zdecydowanie przekracza oczekiwania.

Kto by nie cenił domu, który emanuje przyjemnym zapachem!

 

Ale coraz więcej osób unika sztucznych aromatów, ze względu na ich wysoką cenę, możliwość wywołania reakcji alergicznych, a także szkodliwy wpływ na środowisko. Na szczęście, istnieją również zdrowsze metody zapewnienia przyjemnego zapachu w naszym domu.

Dlaczego warto rozważyć umieszczenie kilku liści laurowych na grzejniku?

Domowe spraye zapachowe i odświeżacze powietrza nadają Twojemu domu przyjemny aromat, ale kosztem czego? W dobie, kiedy tematyka ekologiczna jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej, warto zastanowić się nad naturalnymi alternatywami do syntetycznych zapachów.

Korzystając z liścia laurowego, masz pewność, że skorzystasz z 100% naturalnego produktu, który poprawi nastrój i stworzy relaksującą atmosferę w Twoim domu. Zwykłe odświeżacze powietrza są pełne szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na system oddechowy.

 

Aby zapewnić, że świeży, a co najważniejsze, naturalny zapach rozpowszechni się w całym domu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Kiedy umieścisz liście laurowe na kaloryferze, ich aromat Cię oczaruje. Zapach zaczyna się roznosić po kilku minutach i utrzymuje się przez kilka dni.

 

Sposób przygotowania:

 

Włącz grzejnik i poczekaj, aż się rozgrzeje.

Na grzejnik połóż garść liści laurowych. Pozostaw je na kaloryferze, ponieważ im dłużej liście laurowe będą poddane działaniu ciepła, tym intensywniejszy będzie wydobywający się z nich aromat. Liść laurowy, oprócz przyjemnego zapachu, jest silnym neutralizatorem, który usuwa nieprzyjemne zapachy.

 

Ten tani i naturalny element oczyszcza powietrze wokół nas, nie stanowiąc zagrożenia dla zdrowia. Kiedy następnym razem poczujesz się zestresowany, będziesz miał problemy ze snem, czujesz niepokój, masz zły nastrój lub po prostu chcesz odświeżyć swój dom, włącz ogrzewanie, złap kilka liści laurowych i ciesz się ich korzyściami. Mamy nadzieję, że ten poradnik okaże się dla Ciebie przydatny.

 

Dodaj do pralki…

Liście laurowe przydadzą się również podczas prania ubrań w łazience. Wystarczy kilka sztuk, aby osiągnąć zaskakujący efekt.

Postępuj zgodnie z poradą, przed praniem wrzuć liść laurowy do pralki i zobacz, co się stanie. Odkryj zapomniane tricki naszych babć, które mogą być niezwykle użyteczne w domowych warunkach. Jednym z takich tricków jest dodawanie do prania liści laurowych.

Choć nie wpływają one bezpośrednio na zapach ani miękkość ubrań, docenisz je, gdy przypadkiem wyfarbujesz tkaniny. Wiele osób nie wie, że liście laurowe mogą pomóc odzyskać ubrania pokryte plamami i przywrócić im oryginalny kolor.

Liście laurowe możesz włożyć bezpośrednio do pralki (do kieszeni), ale jeszcze lepszy efekt osiągniesz, jeśli ugotujesz z nich wywar, a następnie namoczysz w nim ubrania z plamami. W zależności od ilości prania, weź garść liści laurowych, zalej wodą i doprowadź do wrzenia.

Gdy woda zacznie wrzeć, zdjąć garnek z kuchenki i pozostaw do zaparzenia, aż wywar trochę ostygnie. Po około 20-30 minutach namocz w nim ubrania i pozostaw na 3-4 godziny. Dla lepszego efektu od czasu do czasu można mieszać ręcznie.

Następnie ubrania dobrze wykręć i wypierz jak zwykle, czy to w pralce, czy ręcznie. Ten trik działa najlepiej na białe ubrania.

 

Jeśli liść laurowy nie przyniesie oczekiwanego efektu, można spróbować kilka innych metod. Jedną z nich jest dodanie do pralki dwóch łyżek soli.

dav
Sól była od dawna używana do prania firanek i obrusów, ponieważ skutecznie usuwa plamy i przywraca im biel. Może być równie skuteczna na kolorowych tkaninach. Sól dodaje koloru i zapobiega jego blaknięciu.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!