Stosuj się do tych zaleceń aby stracić 5 kg przed końcem miesiąca – Dlaczego warto pić wodę z ogórków.

Sok z ogórków – dlaczego warto pić?

Czy piliście kiedyś sok z kiszonych ogórków? Zapewne dla wielu z was wydaje się to dziwne, ale kwas ogórkowy, który powstaje w trakcie kiszenia się ogórków zawiera ogromną ilość cennych składników, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Przeprowadź eksperyment przez 7 dni u siebie w domu, a efekty zaskoczą Cię!

Co zawiera kwas ogórkowy?

Na ogół wodę po ogórkach kiszonych wylewamy, a okazuje się to poważnym błędem, gdyż znajduje się tam wiele składników, dzięki którym zapewnimy sobie zdrowie w okresie jesienno-zimowym. Kwas ogórkowy nie zawiera cukru ani tłuszczu także będzie idealny podczas diety, a także dla osób uprawiających sport.

Jeżeli chcesz stracić na wadze to wypijaj codziennie wodę po kiszonych ogórkach. Znajdziemy w niej przeciwutleniacze opóźniające starzenie się i witaminy A, C oraz E. Ochronimy się także przed wieloma chorobami i oczyścimy nasze jelita.

Sok z ogórków zawiera zdrowe kultury bakterii i pozytywnie wpłynie na florę bakteryjną organizmu. Z racji tego, że znajdziemy tam również ocet to taki sok odświeża również nasz oddech. Polecany jest także dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2, gdyż wspomaga kontrolowanie poziomu cukru we krwi.

Woda z ogórków ma w sobie także liczne mikroelementy.

Należy do nich sód, który znajduje się na ogół w napojach izotonicznych. Dzięki temu dobrze nawodnimy swój organizm po wysiłku fizycznym. Będzie to z pewnością zdrowsza alternatywa niż kupne napoje izotoniczne ze sztucznymi dodatkami. Osoby, które regularnie piły kwas ogórkowy zauważyły, że pomaga także zwalczać skurcze mięśni po wysiłku.

Wodę z kiszonych ogórków najlepiej pić każdego dnia.

Wystarczy jeden kieliszek dziennie, abyśmy zauważyli efekty. Na początku niektóre osoby mogą mieć obawy przed wypiciem tego specyficznego napoju ze względu na mocno kwaśny smak. Warto jednak to zrobić i zadbać o swoje zdrowie.

error: Content is protected !!