Jedz ją codziennie a szybko zauważysz, że Twój brzuch maleje. Pyszna i zdrowa sałatka z marchwi.

Jesteś na diecie, ale masz ochotę zjeść coś pysznego, zdrowego i jednocześnie niskokalorycznego? Spróbuj sałatki z marchwi.

Surowa marchewka posiada bardzo niski indeks glikemiczny, wynoszący zaledwie 35 jednostek. Surowa marchew posiada zachowane włókna, wspomagające trawienie, pomagające leczyć niestrawność i zaparcia. Świeża, surowa marchew jest też bombom witaminową, jest prawdziwą skarbnicą beta-karotenu, przeciwutleniaczy oraz witamin i minerałów.

Mimo swoich wspaniałych właściwości jedzenie marchwi w nadmiarze może zaszkodzić naszemu organizmowi, dlatego zamiast soku z marchwi, którego dziennie nie powinniśmy pić w większych ilościach niż 350 ml warto marchew zjeść w postaci sycącej sałatki.

Jeśli jesteś na diecie, będziesz zachwycona tą niskokaloryczną sałatką.

Natomiast przygotować sałatkę może każda osoba, niekoniecznie będąca na diecie. Jeśli, więc nie jesteś na diecie i nie liczysz skrupulatnie przyjmowanych kalorii także polubisz tę sałatkę. Jest ona bardzo smaczna, zdrowa, a dodatkowo niskokaloryczna, jej kaloryczność w 100 gramach wynosi zaledwie około 89 kcal. Sałatka będzie idealną propozycją na poprawiającą metabolizm i trawienie kolację.

Czego potrzebujesz do przygotowania sałatki?

error: Content is protected !!