Dzięki temu przepisowi zrobisz bezpieczny, domowy nawóz, który nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

Czy uwielbiasz ogórki? Najlepsze ogórki to te wyhodowane w domu.

 

 

Poznaj najlepszy sposób na uzyskanie fantastycznych plonów bez użycia środków chemicznych. Z jednego krzaka możesz zebrać aż 13 kg tych pysznych warzyw.

 

 

Soda oczyszczona to podstawa tego przepisu. Soda oczyszczona to cenny składnik, który można wykorzystać w wielu pracach domowych, takich jak sprzątanie. Ale ma również wspaniałe właściwości dla ogrodnictwa. Soda oczyszczona świetnie nadaje się do uprawy ogórków. Zobacz.

 

 

Ważne jest, aby nawozić swoje sadzonki co najmniej trzy razy, jeśli chcemy, aby dały duże plony. Dobrej jakości nawozy nie tylko pozytywnie wpływają na wzrost warzywa, ale także wydłużają czas zbiorów i mogą zwiększyć plony.

 

 

Pierwsze zastosowanie nawozu powinno nastąpić po 2 tygodniach od posadzenia ogórków. Następnie można powtórzyć ten proces po 14 dniach. Dzięki temu uzyskamy lepsze kwitnienie. Nawóz należy stosować na początku tworzenia się owoców, aby zapobiec żółknięciu liści.

 

 

W jaki sposób można zrobić nawóz?

 

 

Do jego wykonania potrzebne będzie 10 litrów ciepłej wody i 80 gramów sody. Aby zrobić ostateczny nawóz, będziesz musiał zagotować 10 litrów wody, dodać 3-4 krople jodyny, a następnie wymieszać z 60 g sody. Wymieszaj wszystkie składniki razem, aby zrobić nawóz. Ważne jest również to, jak długo nawóz jest używany.

 

 

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nawoź ogórki rano i wieczorem. Dzięki temu nawozowi Twoje ogórki będą jędrne, soczyste i wolne od wszelkich szkodliwych substancji.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!