Liście malin to naturalny sojusznik dla każdej kobiety. To jest prawdziwy i efektywny dar natury, który gromadzi swoją pełną siłę kiedy jest zebrany w czasie lata.

Od dawna nasi przodkowie zbierali liście malin, ceniąc je równie jak jej owoce. Doskonale rozumieli, jak cenne są ich właściwości lecznicze i kiedy warto z nich skorzystać.

 

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy powszechny dostęp do leków, suplementów i różnego rodzaju preparatów, często zapominamy o darach natury, które pozwalają nam na naturalne i domowe leczenie.

Odkryj niesamowite właściwości liści maliny, które mogą pomóc Ci przetrwać najtrudniejsze symptomy chorobowe i nieprzyjemne dolegliwości. Liście maliny można zbierać od maja aż do późnej jesieni, ale to właśnie latem mają one największą moc!

 

Liście maliny – naturalny sojusznik każdej kobiety

Liście maliny to prawdziwy cud natury i eliksir zdrowia dla naszego organizmu. Są bogate w składniki odżywcze, kwasy organiczne i witaminy, szczególnie cenną witaminę B2.

 

Są one niesamowicie przydatne dla kobiet doświadczających uciążliwe bóle i skurcze menstruacyjne, pomagają także łagodzić ból zębów, zapalenia jamy ustnej i walczą z problemami skórnymi.

Cenne liście maliny można także wykorzystać do zwalczania biegunek i bólów brzucha.

Substancje zawarte w liściach maliny pomagają wypłukać bakterie z dróg moczowych i zapobiegają nawrotom zapaleń dróg moczowych. Działają podobnie jak żurawina, skutecznie wspierając drogi moczowe.

Dla kobiet doświadczających silnych bólów podczas menstruacji, liście maliny są niezwykle pomocne, więc można zapomnieć o bolesnych skurczach menstruacyjnych.

 

Napar z liści maliny, dodawany do kąpieli, zapewnia zdrowy, młodzieńczy wygląd i pomaga kobietom w ostatnich trymestrach ciąży w walce z żylakami.

Napar, przygotowany z liści malin, ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antyseptyczne. Wystarczy nałożyć okład na bolące miejsce.

Aromatyczną, pyszną i zdrową herbatkę z liści maliny można przygotować w prosty i szybki sposób. Wystarczy zaparzyć wysuszone i rozdrobnione liście maliny, tak jak w przypadku innych ziół.

Herbatka z liści maliny pomaga oczyścić organizm z toksyn, zatrzymuje biegunki, łagodzi stany zapalne dróg moczowych, bóle menstruacyjne, ból gardła i stany gorączkowe.

To także bogate źródło witamin A, B, C, E i żelaza.

Na piękne, zdrowe i silne włosy, nałóż maskę z naparu z liści maliny na umyte włosy. Zawierają sole mineralne i garbniki, które działają podobnie jak aspiryna.

Dzięki maseczce z rozdrobnionych liści malin, skutecznie możesz także pozbyć się problemów skórnych na twarzy i trądziku. Możesz również regularnie przemywać twarz naparem z liści maliny.

Maść z liści maliny, możesz zastosować na zaczerwienienia skóry, bolące miejsca i obrzęki. Wystarczy wymieszać sok wyciśnięty z liści maliny z odrobiną smalcu.

 

Niesamowita nalewka, skuteczna na żylaki, bóle żołądkowe, menstruacyjne i biegunkę:

Nalewkę stosuj 3 razy dziennie po 3 ml. W przypadku problemów zdrowotnych będzie niezastąpiona.

 

Możesz ją również używać jako aromatycznego dodatku do kąpieli lub stosować okłady na zmienione chorobowo miejsca, np: żylaki, trądzik czy egzema.

Aby ją przygotować, wystarczy zalać mocnym alkoholem świeże liście maliny. Poznaj sposób przygotowania krok po kroku:

Świeże, zerwane liście maliny dokładnie umyj pod ciepłą, bieżącą wodą, a następnie włóż je do zamykanej butelki. Następnie, zalej je brandy 1 cm ponad liście i zamkniętą butelkę postaw w ciemnym miejscu na dwa tygodnie. Od czasu do czasu potrząsaj mieszanką, a po upływie wskazanego czasu przecedź przez drobne sitko i przelej nalewkę do ciemnej, zamykanej butelki. Gotowe!

 

Uważaj! Nie jest zalecane dla kobiet do 34 tygodnia ciąży picie herbaty z liści maliny, ponieważ może to stymulować macicę, co może prowadzić do przedwczesnego porodu czy nawet poronienia! W okresie zbliżającym się do przewidywanego terminu porodu, natomiast, może to pomóc złagodzić ten wymagający czas.

Więc spożywaj z umiarem i na zdrowie!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!