Ręce człowieka skrywają niezwykłą energię, która może być kierowana do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia.

Chociaż często szukamy natychmiastowej ulgi w aptekach, Koreańczycy odkrywają cudowne lekarstwa na różne dolegliwości wewnętrznie, ratując się przed bólami głowy, kaszlem, nadciśnieniem, a nawet schorzeniami serca.

Metoda leczenia, która nie polega na zastrzykach czy pigułkach, jest dostępna dla każdego i nazywa się su-jok (tłumacząc z koreańskiego: su – dłoń, jok – stopa). To nie jest technika opracowana przez mnichów tybetańskich, ale przez profesora Uniwersytetu Seulskiego, Park Jae Woo, w latach 80-tych XX wieku.

 

Terapia Su Jok

 

Terapia su-jok łączy starodawne zrozumienie medycyny chińskiej z nowoczesną refleksologią.

Wspierający tę metodę twierdzą, że na naszych dłoniach i stopach znajdują się bioaktywne punkty, które odpowiadają naszym organom wewnętrznym i różnym częściom ciała.

Technika ta polega na lokalizowaniu obszarów skóry z nieprzyjemnymi odczuciami i oddziaływaniu na nie. Do stymulacji tych punktów można użyć dostępnych przedmiotów, takich jak zapałki czy ołówek, a nawet nasiona roślin.

 

Nasiona to żywe obiekty biologiczne posiadające swoją własną energię. Poprzez dotyk do bolesnego punktu, absorbują one patologiczną energię, zwracając w zamian dobroczynną energię.

Nie ma przeciwwskazań ani skutków ubocznych dla tej metody i nie ma nic trudnego w jej praktykowaniu – wystarczy spojrzeć raz, aby zrozumieć zasadę lokalizacji stref. Więc dlaczego by nie spróbować?

 

Poznaj wpływ na ciało

 

Ból głowy

W przypadku bólu głowy owiń paliczek paznokcia kciuka (który odpowiada głowie) standardową gumką recepturą i poczekaj kilka minut. Kiedy górna część zmieni kolor na czerwony, zdejmij gumkę.

Będzie ci się wydawało, jakby krew odpływała z twojej głowy. Jeśli to nie nastąpi od razu, powtórz ten proces przez 3-5 minut, aż stan się poprawi.

Ból zębów

Za pomocą tępego końca ołówka znajdź bolesne miejsce obok paznokcia. Jeśli po 3-5 minutach masażu ból minie, to oznacza, że punkt został prawidłowo zlokalizowany.

Katar

Aby pozbyć się kataru, możesz użyć ziarenek gryki umieszczonych na wszystkich paliczkach palców oprócz kciuka. Naciskaj je od czasu do czasu – to pomoże zmniejszyć obrzęk nosa i umożliwi ci łatwiejsze oddychanie.

Mniej bolesne miesiączki

Aby miesiączka była mniej bolesna i aby pozbyć się nieprzyjemnych objawów, które jej towarzyszą, poszukaj punktów, które odpowiadają macicy i jajnikom.

Energetyczny masaż tych punktów powinien po kilku minutach złagodzić ból i dyskomfort.

Masaż na problemy z kolanami

W przypadku problemów z kolanami, szczególnie u osób starszych, masuj środkowe części palca serdecznego i środkowego.

 

Te punkty odpowiadają kolanom, gdzie palec serdeczny odpowiada prawemu kolanu, a palec środkowy lewemu kolanu.

Akupresura dłoni pomaga łagodzić intensywny stres psychiczny, ciągłe napięcie, silne zmęczenie, odpręża i pozwala na relaks.

 

Możesz to robić zarówno w pracy, jak i podczas podróży, zwłaszcza że ​​nie zajmuje to wiele czasu, a efekt odnowy sił jest zauważalny.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!