Nawóz dla storczyków oraz innych kwiatów o pięknych kwiatostanach, który stworzysz samodzielnie korzystając z jednego, niepozornego składnika.

Storczyki są roślinami o szczególnych potrzebach, wymagają nie tylko troskliwej opieki, ale przede wszystkim adekwatnego nawożenia, aby ciągle mogły zaskakiwać nas swoim kwiecistym blaskiem.

 

Analogiczna sytuacja dotyczy wszystkich kwiatów, które wydzielają kwiatostany. Wszystkie, zwłaszcza w trakcie kwitnienia, warto wzbogacić dodatkowymi składnikami odżywczymi, które zasilą roślinę i przyspieszą jej regenerację.

 

Jeszcze jakiś czas temu byłam przekonana, że jedynie specjalistyczne sklepy ogrodnicze mogą zaoferować mi odpowiednie preparaty do pielęgnacji moich roślin. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, kiedy odkryłam, że mogę stworzyć skuteczny, naturalny nawóz w zaciszu własnej kuchni, z wykorzystaniem jednego, pozornie zwyczajnego składnika – skórki banana.

 

Skórka od banana, jest prawdziwą skarbnicą minerałów, w tym magnezu i potasu. To sprawia, że jest ona niezastąpionym i cennym składnikiem nawozu o wysokiej jakości, dedykowanego kwiatom doniczkowym. Nawóz na bazie skórki banana możemy stworzyć na dwa sposoby:

 

1. Całkowicie wysuszony i zmielony na proszek.

2. Zaparzony w 1 L wody i odstawiony na 24 godziny.

 

Wystarczy posypać proszek na korzenie w doniczce lub regularnie podlewać rośliny nawozem płynnym.

 

Rezultaty będą zaskakujące już po zastosowaniu drugiej dawki. Doskonale sprawdza się w przypadku storczyków, pelargonii i roślin, które rozkwitają w grudniu.

 

Skórka od banana ma jeszcze jedno nieocenione zastosowanie. Dzięki niej szybko i łatwo pozbędziesz się kurzu z liści, nadając im jednocześnie wspaniały połysk.

 

Czy wiesz też, że skórka od banana efektywnie usuwa z zębów osady powstałe na skutek spożycia nikotyny, kawy czy wina, a przy tym doskonale je wybiela?

 

 

Teraz już wiesz, więc pozostaje tylko wypróbować. Nic przecież nie tracisz… Powodzenia!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!