Oto sposób na gładkie stopy – jestem zaskoczona skutecznością. Wystarczą dwa składniki.

Przesuszona skóra, nieprzyjemne zgrubienia i pękające pięty – znasz to? Niestety, skóra stóp jest niezwykle wymagająca i bardzo trudno o nią zadbać.

Na stopach nie posiadamy gruczołów łojowych, które naturalnie natłuszczają i nawilżają naskórek.

Jak sobie radzić z suchymi stopami? Od teraz nie musisz odwiedzać kosmetyczki, mamy lepszy, domowy sposób.

Nie dość, że stopy są naturalnie bardzo narażone na przesuszenie, to w dodatku wcale im nie pomagamy. Noszenie za ciasnych butów lub wysokich obcasów, a także skarpety wykonane ze sztucznych materiałów – kto nie ma takich grzeszków na sumieniu?

 

 

Stopy mają również niemały ciężar do udźwignięcia, a jeśli zaniedbasz je – „odwdzięczą” się bolesnymi zgrubieniami, odciskami czy nawet infekcjami grzybiczymi. Można tego oczywiście uniknąć przez odpowiednią pielęgnację.

Jeśli więc marzysz o jedwabiście gładkich stopach, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – wystarczą do tego produkty, które z pewnością posiadasz w swoim domu, a mianowicie pumeks, cytryna i… aspiryna.

Dzięki nim z Twoich stóp znikną przebarwienia posłoneczne oraz wszelkie zgrubienia, twardy naskórek złuszczy  się w naturalny sposób, a Ty poczujesz prawdziwą lekkość.

To również świetna metoda na walkę z infekcjami grzybiczymi. Na czym więc polega ta metoda?

Potrzebujesz:

  • sok wyciśnięty z jednej cytryny
  • 5 aspiryn
  • pumeks

Aspirynę należy dokładnie rozkruszyć na miazgę. Możesz do tego użyć widelca lub moździerza. Następnie dolewasz do tabletek soku z cytryny (odpowiednią ilość, żeby papka nie była za sucha lub za rzadka).

 

 

Tak przygotowaną maskę nałóż na stopy i odczekaj 20 minut. Po tym czasie spłucz ją i wyszoruj stopy pumeksem. Na koniec umyj stopy i nałóż krem nawilżający. Pumeks będzie potrzebny tylko przy pierwszych zabiegach, po regularnym stosowaniu maski naskórek nie powinien wymagać jego użycia.

Jak często przeprowadzać ten zabieg? 2-3 razy w tygodniu pozwoli osiągnąć najlepsze efekty.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!