Gotowe w zaledwie 20 minut wspomogą proces odchudzania – Dietetyczka zdradziła mi przepis.

Twaróg jest źródłem cennego wapnia. Dlatego warto go spożywać. Poza tym ma niską kaloryczność, poleca się go osobom na diecie, które chcą stracić zbędne kilogramy. Znajdziemy go w każdym sklepie.

Osoby na diecie powinny podczas zakupu zwrócić uwagę na zawartość tłuszczu w kupowanym białym serze. Jest produktem spożywczym, z którego łatwo stworzyć pyszne i wartościowe dania, nawet słodycze. Jeśli skończyły Ci się pomysły na słodkości zawierające twaróg spójrz na przedstawiony poniżej przepis. Potrzebujesz tylko 20 minut, aby przygotować serowe kuleczki.

 

Składniki:

  • 200g herbatników
  • 50g orzeszków ziemnych
  • 400g chudego twarogu
  • Kakao
  • Cukier waniliowy
  • Cukier
  • Ulubione składniki: czekolada, Kokos itp.

Wykonanie:

W misce rozdrobnij twaróg, możesz to zrobić za pomocą blendera. Do masy serowej dodaj cukier waniliowy oraz cukier. Ilość cukru będzie uzależnioną od Twoich upodobań. Herbatniki i orzeszki ziemne zmiel na drobny pył. Możesz użyć do tego młynka lub blendera (w tym przypadku uważaj na kawałki, które mogą wypadać z miski podczas blendowania).

 

Wsyp wszystko do miski z twarogiem, całość dokładnie wymieszaj. Z powstałej masy uformuj niewielkie kuleczki. Powstałe kuleczki obtocz w ulubionych składnikach. Fenomenem serowych kuleczek jest fakt, że można do nich użyć ulubionych składników, dlatego będą smakować każdemu.

 

Dodatkowo za każdym razem, gdy będziesz je robić możesz uzyskać smakołyk o innym smaku. Pomysłów jest wiele, ograniczyć Cię może tylko wyobraźnia. Kiedy kulki zostaną uformowane i obtoczone w ulubionych składnikach włóż je do lodówki na godzinę. Po tym czasie możesz je zjeść. Smacznego!

Twarogowe kulki są świetnym pomysłem na podanie nabiału dzieciom, które niechętnie zjadają biały ser i inne produkty pochodzące z mleka.

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!