Przysmaki słodkie bez konieczności pieczenia. Apetyczne, pełne wartości odżywczych i dodatkowo niskie pod względem kalorii.

Ostatki, które zapadły się w naszych szafach, będą doskonałe do stworzenia tej przystawki. Sprawdzi się zarówno na codzień, jak i podczas spotkania z rodziną czy przyjaciółmi. Każdy będzie zadowolony z jej smaku. Przyrządzisz tę przystawkę z tego, co ci smakuje, nie wydając przy tym dużej sumy pieniędzy. Wymaga jedynie kilku składników, a już jest gotowe.

Możesz zaprosić swoje maluchy do wspólnej pracy nad tą przystawką. Możesz dowolnie modyfikować ten przepis. Do posypywania wykorzystaj to, co ci najbardziej odpowiada. Gwarantuje to satysfakcję i spożycie większej porcji. Musisz koniecznie wypróbować ten przepis.

 

Składniki:
  • 50 g orzechów ziemnych
  • 400 g chudego twarogu
  • 200 g herbatników
  • kakao
  • cukier
  • wanilia

 

Przygotowanie:

1. Początkowo potrzebujemy twaróg. Starannie go rozgnieć, a potem zmiksuj. Dodaj cukier i wanilię. Ilość tych składników zależy od twoich preferencji. Jedni wolą bardziej słodkie, inni mniej. Następnie przygotuj herbatniki i orzechy. Zetrzyj je na tarce lub po prostu zmiel.

2. Wszystkie te składniki dodajemy do twarogu. Z gotowej masy formujemy niewielkie kulki. Gotowe kulki obtaczamy w ulubionych dodatkach. Może to być starta czekolada, otręby, kakao, wiórki kokosowe lub cokolwiek innego.

Zapuść wodze fantazji. Gotowe kulki wkładamy do lodówki na około godzinę. Jeśli jednak nie możesz się powstrzymać, spróbuj od razu. Smacznego!

You might also like

Comments are closed.

error: Content is protected !!